Aktivity, podujatia, doplnkové služby:

Biliard Fotogaléria 

Cena prenájmu - pre ubytovaných hostí bezplatne

Stolný futbal Fotogaléria 

Cena prenájmu - pre ubytovaných hostí bezplatne


Šípky Fotogaléria 

Cena prenájmu - pre ubytovaných hostí bezplatne

Multifukčné ihrisko Fotogaléria 

Ihrisko je situované v tesnej blízkosti Kaštieľa na začiatku Anglického parku.
Ide o viacúčelove športové ihrisko s nočným osvetlením, kde si môžete zahrať minifutbal, basketbal, volejbal, hádzanú, nohejbal a tenis.
V prípade záujmu je potrebná včasná rezervácia.

Orientačná cena prenájmu - 10€/hod.

Jazda na koňoch a výlety na koči Fotogaléria 

Hovorí sa, že najkrajší pohľad na svet je z konského chrbta. Určite je ale ešte krajší, keď sa môžete tešiť z výhľadu na okolitú prírodu. Veľká Fatra je typická dlhými dolinami, pestrofarebnosťou porastu a prekrásnou kvetenou. Kopce sú tiahle s množstvom podhorských lúk, lemovaných malými horskými potôčikmi. Prekrásne horské prostredie umožňuje koňom nerušený bezstarostný život. Dlhé hodiny v sedle a vychádzky s koňmi v prírode, utužujú priateľstvo a spojenie medzi človekom a koňom. Výlet na koni bude určite aj pre Vás dňom mnohých zážitkov, pod dohľadom profesionálneho inštruktora, ktorý má skúsenosti z jazdenia v teréne. Ak ste začiatočník, prípadne nemáte čas, chuť, schopnosti na dlhšiu jazdu vo voľnej prírode, alebo pripravujete u nás firemnú akciu, môžeme Vám túto aktivitu zabezpečiť aj v areáli nášho parku s "Nástupnou stanicou" priamo pri Kaštieli.

Orientačná cena - 25€/hod. za jedného koníka

Jazda na koči Fotogaléria 

Klepot kopýt a vrzgot kočiarových kolies, môže aj Vás zlákať, vybrať sa s nami na výlet v novom krásnom koči a previesť sa po nádhernej okolitej prírode. Veľká Fatra je nádherná v každom ročnom období a ponúka nezabudnuteľné scenérie ako z filmu. Na koči je vždy dobrá nálada...všetci sa smejeme a užívame si jazdu. Môžete sa rozhodnúť aj pre dlhší výlet. Vtedy Vám pripravíme aj niečo pod zub, pribalíme deku a hopsa hejsa do Brandejsa... A nezabudneme ani na koníka. Najviac sa Vám však bude páči cválať s vetrom opreteky a pritom si pískať pesničky.

Orientačná cena - 120 € prvé 2 hodiny, každá ďalšia hod. + 50€

Jazda roadsterom Kaipan 15 Fotogaléria 

Kaipan 15 je športový kabriolet, v ktorom máte vietor vo vlasoch a úsmev od ucha k uchu. :o) Pri prejazde krajinou si intenzívne užijete svoje pocity z jazdy a zabudnete na bežné starosti. Kaipan je niečo, ako motorka na štyroch kolesách. V žiadnom inom aute sa na Vás ľudia nebudú toľko usmievať a mávať Vám. Je to roadster dobrej nálady.

Orientačná cena - 200€/deň s plnou nádržou (a s plnou sa aj vracia)

Jazda veteránom ARMSTRONG SIDDELEY Sapphire 346 Fotogaléria 

Ponúkame Vám dopravu luxusným veteránom, zaniknutej anglickej značky ARMSTRONG SIDDELEY Sapphire 346 z roku 1953. Tento aristokratický skvost s luxusným vybavením v pôvodnom stave v tradičnom britskom štýle knife-edge, si môžete prenajať spolu s livrejovaným šoférom na najrôznejšie spoločenské udalosti, alebo len nostalgický výlet podľa Vášho želania. Je to šarmantný automobilový veterán, s názvom drahokamu v mene, ktorý je aj napriek svojmu veku v dokonalom stave.

Orientačná cena - 350€

Lanové centrum v Turčianskych Tepliciach Fotogaléria

Lanové centrum v Turčianskych Tepliciach je otvorené nielen pre individuálnych návštevníkov, ale aj pre organizované skupiny (školy, firmy, zájazdy a pod.). Všetkým záujemcom o lezenie a zdolávanie lanových prekážok sú k dispozícii vyškolení inštruktori, pre ktorých je bezpečnosť klientov na prvom mieste. V Lanovom centre Turčianske Teplice sa používa len certifikovaný, vysokokvalitný značkový materiál a vyškolení inštruktori všetko podrobne vysvetľujú a kontrolujú niekoľkokrát, kým pustia klientov na vysoké prekážky. Istenie je pritom zabezpečované bezpečnostným setom, ktorý obsahuje celotelový lezecký úväz, tri karabíny, vodiacu kladku, prípadne horolezeckú prilbu. Najlepšie však bude navštíviť tento príjemný areál pod šírym nebom osobne, pretože zažiť raz ten pocit na vlastnej koži, je lepšie, ako niekoľkokrát o tom počuť, či napísať článok. Človek sa môže v Lanovom centre dotknúť tak trochu neba, ale hlavne spoznať seba, svoje schopnosti a zabudnúť na každodenné starosti.

www.turciansketeplice.sk/lanove-centrum.phtml?id3=18352

Cyklotrasy v regióne Turiec

Turčiansky región poskytuje nepreberné množstvo turistických a cyklo trás s ideálnou polohou medzi Malou a Veľkou Fatrou.

http://mapy.hiking.sk
www.turistika.freemap.sk

Čaká na vás množstvo turistických trás, cyklotrás – „Turčianska cyklomagistrála“

www.slovakia.travel/entitaview.aspx?l=1&smi=8094&llt=1&idp=9335
www.tbsjus.sk/cyklotrasy/trasy.php?lang=1

Lyžovačka

Lyžovačku v Turci si môžete užiť aj v týchto najznámejších lyžiarskych strediskách:

www.martinky.com
www.jasenskadolina.sk
www.snowland.sk